Hakkımızda

Temelleri merhum SAMİ PEKGÜZEL tarafından 1965 yılında atılan PEKSA PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş kuruluşundan bu güne kadar her geçen gün gelişerek faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Geçmişten bu güne kat ettiğimiz yola baktığımızda, firmamız ve ülkemiz açısından gurur verici bir tablo ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle değişime ayak uydurarak, panel radyatör üretim sektöründe Türkiye’ nin en büyük beş şirketinden biri olmuş, dünya çapında ise adını duyurmuş başarılı şirketlerden biri haline gelmiştir.

Bu çatı altında çalışan her bireyin azmi ve emeğiyle bugünlere kadar gelen grubumuz, geçmişten geleceğe uzanan bir köprü niteliğindedir. Geçmişin birikimleri ile geleceğin teknolojilerini birleştirerek doğru yolda, sağlam adımlar atarak ilerleyen bir dünya markası haline gelmiştir.

 

TARİHÇE

divider icon
1965

Aydın’ ın Çine ilçesinde, PEKSA PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş kurularak soğuk demircilik, kapı, pencere ve değişik çelik konstrüksiyon imalatına başlanması.

1974

Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesine taşınarak sac kesim ve kıvırma, yapı profilleri, çelik raf, ranza ve dolap üretimine başlanması.

1984

Devlet Malzeme Ofisi ve Kredi Yurtlar Kurumu projelerini yürütme.

1987

Menderes Toprak San ve Tic A.Ş. kurularak tuğla üretiminin başlanması.

1992

Metal möble, masa ve sandalye üretimine başlanması.

1997

PEKSA Şirketler Grubunun bir iştiraki olarak Pekpan İnşaat Taahhüt Turizm Ticaret Ltd. Şti. adı altında, Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesi’nde 7500 m2’lik alanda ilk Panel Radyatör üretimine başlanılması.

2006

Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde 45.500 m2 lik alanda kurulan ikinci panel radyatör üretim tesisiyle kapasitenin arttırılması ve LEAS İtalyan menşeli tam otomatik kaynak hattında üretimin başlaması.

2010

LEAS İtalyan menşeli ikinci kaynak hattının devreye alınması.

2014

LEAS İtalyan menşeli kaynak hattında ilave yatırım ile kapasite artışı.

2017

LEAS İtalyan menşeli üçüncü kaynak hattının devreye alınması.
Yeni yatırım ile toplam fabrika alanının 70.000 m2 ‘ye çıkarılması.

2018

İkinci Power&Free Boyahane ve Paketleme tesisinin kurulması.
Kaynak hatlarında modernizasyon çalışmalarının tamamlanması.

PEKSA Şirketler Grubu günümüzde, sektörde dünyaca tanınmış tam otomatik modern makine ve teçhizatları ile 2.8 milyon metretülü aşan üretim kapasitesine ulaşmıştır. Firmamız en değerli varlığı olan yetişmiş insan gücüyle de Türkiye’ nin en büyük beş panel radyatör üreticisinden biri olarak sektörde öncü konuma gelmiştir.
 
PEKSA A.Ş ; ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistem belgelerinin yanı sıra, uluslararası geçerliliği olan TSE, CE, EN 442, GOST-R, UKR-SEPRO gibi akreditasyonları ve gerek iç piyasa, gerekse dünyada 45 ‘den fazla ülkeye yaptığı ihracatıyla kalitesini ispatlamış, sektörde kısa sürede saygın bir yer edinmiştir.